Preskočiť na obsah

III. stupeň povodňovej aktivity

Zverejnené 19.7.2023.

Kategória

Dňa 19.7.2023  v čase o 16:30 bol v našej obci vyhlásený III. stupeň povodňovej aktivity. Voda valiaca sa z lesa zaplavila miestne komunikácie, vytrhla odvodňovací kanál pri bývalej materskej škole, miestne komunikácie boli zaplavené nánosmi bahna. Zaplavená bola cesta III. triedy (pri obecnom úrade) a v smere na Štefanovce. Obyvatelia našej obce mali zaplavené pivnice, ktoré boli využívané aj ako obytné miestnosti, dvory a studne. Zaplavené boli aj pivničné priestory bytového domu, kotolňa ZŠ s MŠ Tovarné  a areál PD Ondava Stropkov.  Časť našej obce postihol výpadok elektrickej energie, ktorý bol odstránený až v neskorších večerných hodinách. Prívalový dážď zničil úrodu na poliach, vyvracal a lámal stromy v parku a v areáli ZŠ s MŠ Tovarné. Do záchranných prác nastúpilo 15 občanov obce a 10 členov DHZ Tovarné a DHZ Nižný Hrušov.